До Всесвітнього дня психічного здоров’я

В першій декаді жовтня кафедра психології та педагогіки  нашого університету  щорічно  організовує та проводить низку заходів, приурочених до  Дня охорони та збереження психічного здоров’я. Його засновано з ініціативи Всесвітньої  федерації психічного здоров’я та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я з метою привернення уваги суспільства до збереження психічного   й  скорочення  проявів депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної  залежності, епілепсії та розумової відсталості. Актуальність   питання збереження психічного здоров’я в Україні важко перебільшити!

img_20161010_121439

img_20161010_121918
Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси.

Сучасне життя само по собі сприяє стресам: зміни в житті політичному, економічному, негаразди на роботі, вдома та й просто поїздка в громадському транспорті  часто призводять до того, що людина зі своїми стресами починає миритися,  і це  в подальшому викликає депресію.

Активними   учасниками   семінарів, тренінгів,  « круглих столів» є викладачі, студенти, співробітники університету, психотерапевти, практикуючі  психологи – випускники кафедри, які добре зарекомендували себе, досягли значних  успіхів у професійній діяльності. Зважаючи на  актуальність та важливість проблеми, студенти та викладачі кафедри проводять відповідні заходи не лише в своєму ВНЗ, але й  приймають участь у міських та обласних.

img_20161010_121515

img_20161010_121601

img_20161010_122453

Так, 10 жовтня студенти та викладачі кафедри  були запрошені Обласним  Центром здоров’я для участі в семінарі-тренінгу. Девіз Всесвітнього дня психічного здоров’я у 2016 р. – «Психологічне і психічне  здоров’я: перша допомога для всіх».

Основна увага в роботі семінару  приділялась  наданню першої психологічної допомоги людям, професія яких передбачає  таку можливість. До них відносяться: вчителі, пожежники, соціальні працівники, співробітники поліції, волонтери  тощо.

Дуже приємно, що співорганізаторами та учасниками семінару-тренінгу є наші випускники:

Аніта Соскида, Марина Шутанич, Галина Петрулинець, Світлана Олійник, Лілія Нікітіна, Марина Бочок.

img_20161010_121654

Ми переконані, що такі заходи необхідні для ефективної психологічної просвіти, фахової майстерності, практичних навичок наших студентів, популяризації психологічних знань у суспільстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *