10 листопада в мистецькій галереї «ІЛЬКО» відбулася конференція з питань транскордонного співробітництва, організована в рамках проекту словацько-української співпраці НО «Дружба – Словаччина – Україна», що фінансується за рахунок коштів Норвезького фінансового механізму.

10 листопада в мистецькій галереї «ІЛЬКО» відбулася конференція з питань транскордонного співробітництва, організована в рамках проекту словацько-української співпраці НО «Дружба – Словаччина – Україна», що фінансується за рахунок коштів Норвезького фінансового механізму.

Відкрила захід Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова, яка наголосила, що для Словаччини Україна є важливим і добрим сусідом, з яким об’єднані спільною історією, перевіреною міцною дружбою. Обидві країни постійно працюють над зміцненням зв’язків у всіх сферах співробітництва. Є хороша співпраця і з керівництвом області та міста Ужгород. Пані консул побажала учасникам конференції плідної роботи та зайти нових партнерів для майбутнього співробітництва.

Міський голова Богдан Андріїв теж привітав гостей конференції і наголосив на тісній співпраці міста зі Словаччиною. За його словами, поряд із містами-побратимами – Кошицями та Михайлівцями – Ужгород незабаром «обзаведеться» ще одним побратимом: зараз ідеться про підписання угоди про партнерство з Гуменним. Найбільш широкою і різноплановою є культурницька співпраця – обмін творчими колективами, виставки, пленери. Кілька спільних програм і проектів спільно зі словацькими партнерами втілено за фінансування Європейського Союзу, а зараз на черзі реалізація проекту інноваційних інформаційних туристичних продуктів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На конференції представили можливості фінансування транскордонного співробітництва за рахунок коштів Норвезького фінансового механізму, обговорили систему оподаткування в Словаччині, банківську підтримку підприємців, особливості логістики, у тому числі з Кошицьким аеропортом, можливості здобуття освіти в Словаччині. Усі питання, винесені на конференцію, були цікавими та пізнавальними для студентів та викладачів ВНЗ «Східно-європейський слов’янський університет».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У той же день у парку, який носить ім’я Томаша-Гарріга Масарика, першого Президента Чехословацької Республіки, відкрили пам’ятник відомому не тільки в Словаччині й Чехії, а й у всьому світі політичному діячу, генералу французької армії, астроному Мілану Растиславу Штефаніку.

В урочистостях узяли участь, зокрема, голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова, спеціальний представник Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки Еміл Кухар, Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек, Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді Отто Ковчар, Почесний консул Словацької Республіки у Великому Березному Олег Адамчук, представники уряду Словаччини, представники духовенства, освіти, культури, науковці, митці. Делегацію викладачів та студентів ВНЗ «Східно-європейський слов’янський університет» очолила ректор, кандидат історичних наук Людмила Несух.

Як розповіла Янка Буріанова, ідею встановлення монументу Мілану Растиславу Штефаніку підтримали депутати Закарпатської обласної та Ужгородської міської рад ще в 2013 році, але втілити у життя проект вдалося лише зараз. Пані Генеральний консул подякувала всім, хто долучився, щоб ця подія відбулася. Окремо висловила подяку міському голові Богдану Андріїву, всьому депутатському корпусу за підтримку проекту та перейменування скверу, а членам науково-художньої ради міста – за схвалення ескізу монументу. Відзначила вона й автора пам’ятника – ужгородського скульптора Василя Романа.

j00

Реалізація проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці Словацької Республіки.

Мало хто так суттєво вплинув на сучасну історію словаків та слов’ян Центральної Європи, як Мілан Растислав Штефанік, – наголошувалося під час урочистостей. – Своє етичне та духовно-моральне кредо і любов до власного народу політичний діяч та науковець висловив у трьох словах: вірити, любити, працювати. За цим принципом Штефанік і жив. Зробив свій внесок у рішення паризьких мирних конференцій, у результаті яких невеликі слов’янські народи Центральної Європи отримали можливість вільного волевиявлення щодо свого національного та державного статусу.

Усі виступаючі наголошували, що відкриття монумента – знакова подія для краю, в якому компактно проживають представники словацької національної меншини. Даний захід є ще одним підтвердженням міцної дружби між двома народами.

Того ж дня, після всіх урочистостей, у міському клубі Т.-Г.Масарика відбулася зустріч із Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Павелом Пешеком. Ректор, кандидат історичних наук Людмила Несух розповіла присутнім про багаторічну плідну співпрацю нашого університету з науковими установами та навчальними закладами Чехії.

j03-1024x737

j09

j11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *