Стартував Кубок Ужгорода

12-13 квітня після річної перерви в Ужгороді знову відновлено аматорський футбол. Відбулися дві наради-зустрічі з представниками футбольних кіл обласного центру, на яких  було прийнято рішення про проведення в місті основних турнірів: Кубка та Чемпіонату Ужгорода з футболу та Кубка стадіону «Авангард».

На перший турнір – Кубок Ужгорода – подали заявки 6 команд. Минулого тижня у середу та четвер відбулися матчі 1/4 фіналу. У першому поєдинку зустрілися ФК «Вопак» та ФК «Трансвуд». Матч видався напрочуд напруженим: обидві команди подбали, в першу чергу, про захист своїх воріт. Долю матчу вирішив єдиний гол, забитий Віталієм Ходаковським на 66 хв.

Таким чином,  ФК «Вопак» у півфіналі зустрінеться із ФК «Сторожниця».

Зовсім за іншим сценарієм проходив другий чвертьфінальний поєдинок між командами ФК «Славіст» – ФК ЕКО. Колись потужний Славістичний університет, у якому було налагоджено спортивно-масову роботу, успішно виступав у чемпіонатах і Кубку обласного центру. Команда була володарем Кубка міста, призером чемпіонату. У 2012 році в чемпіонаті України серед вищих навчальних закладів «Славіст» виборов високе 4 місце, що є найкращим показником області в студентському футболі країни. Переживши кілька непростих років, ВНЗ «Східно-європейський слов’янський університет» знову серйозно взявся за розбудову спортивно-масової роботи у вузі. Сьогодні футбольна команда університету – учасник міських змагань.

Фаворитом чвертьфінального матчу однозначно була ЕКО. Тут стабільний колектив, який уже не перший рік виступає у міських та обласних змаганнях, є достатньо висококласних гравців. Можливо, гравці ЕКО недооцінили «Славіст» і не змогли розкрити свої кращі якості, але студенти провели дуже хороший поєдинок і здобули доволі переконливу перемогу.

ЕКО розпочав гру впевнено, притиснувши «Славіст» до воріт, але студенти захищалися спокійно. Перший дзвінок для ЕКО пролунав на 12 хв., коли блискавичну атаку правим флангом ударом зльоту завершував Олександр Дячук, але вище всяких похвал зіграв голкіпер ЕКО, відбивши практично «мертвий» м’яч. «Екологи» знову пішли вперед, намагаючись вивести на удар свого кращого бомбардира Святослава Ковтуна, але захист «Славіста» діяв без помилок. На 38 хв. «Славісту» знову вдалася швидка контратака, і зусилля своїх партнерів завершив Олександр Дячук. Останні хвилини першого тайму ЕКО атакував без зупинки. У воротах студентів надійно діяв Володимир Дитюк. Правда, контратаки «Славіста» були гострими й  небезпечними.

Другий тайм знову розпочався атаками ЕКО, але все завершувалося або на підступах до штрафного майданчика, або неточними ударами форвардів, або надійною грою Дитюка. Витримавши натиск суперника, «Славіст» провів кілька швидких контратак, дві з яких завершилися взяттям воріт. На 60 хв. Олександр Дячук отримав передачу в штрафному майданчику й без підготовки наніс сильний і підступний удар у лівий від воротаря верхній кут воріт. Юрій Славік виявився безсилим. Ще за кілька хвилин флангову атаку точним ударом завершив Олександр Шимон, 3:0. ЕКО за інерцією ще намагався атакувати, але гостроти у діях «екологів» уже не було . «Славіст» грамотно провів цей поєдинок і отримав цілком заслужену перемогу. У четвер у півфінальному поєдинку Кубка міста Ужгород «Славіст» зустрінеться з ФК «Радванка».

Таким чином, у середу зіграють «Вопак» та «Сторожниця», а в четвер «Славіст» – «Радванка».

Футбол Ужгорода знову стає повноправною частинкою спортивного життя обласного центру.