Пам’ятнику Ю.І. Гуці-Венеліну у Закарпатті бути !

Вищий навчальний заклад  «Східно-європейський слов’янський університет» спільно з національно-культурними товариствами та громадськими організаціями Закарпаття вже близько 20  років  проводить велику науково-пошукову роботу з вивчення та примноження культурно- історичних традицій і духовних надбань нашого багатонаціонального краю.

В цьому році весь слов’янський світ відзначає 215-ту річницю з дня народження видатного закарпатця, одного з основоположників слов’янознавства в Україні та Російській імперії, будителя болгарського народу та національного героя Болгарії, історика, філолога, етнографа, фольклориста та медика Юрія Івановича Гуци-Венеліна. За значні досягнення в галузі слов’янознавства, створення першої граматики болгарської мови  –  пам’ятники Ю.І. Гуці-Венеліну встановлено в Софії,  багатьох містах Болгарії,  а також у Москві.

За ініціативи ВНЗ «Східно-європейський слов’янський університет» розпочато спорудження першого на Закарпатті пам’ятника (погруддя та постамент)  Ю.І. Гуці-Венеліну в його рідному селі Тибава Свалявського району. В рамках урочистостей,  присвячених цій даті, планується також проведення міжнародної науково-практичної конференції, присвоєння Тибавській ЗОШ І-ІІ ст. імені Ю.І. Гуци-Венеліна, виставка матеріалів про життя і діяльність  нашого славного земляка, відкриття пам’ятника, святковий  концерт  тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *