Відкрито рахунок для збору коштів на спорудження пам’ятника Юрію Івановичу Гуці-Венеліну

Нагальні потреби духовного розвитку суспільства у всі часи спонукали творчі особистості шукати засоби самовираження і впливу на інших людей. Тому такою помітною в житті будь-якої країни є роль творчої особистості – письменника, історика, філософа, педагога, вченого. Історія засвідчила не так багато прикладів, коли одна людина, одна яскрава і обдарована особистість змогла вплинути на долю цілого народу, сприяти його національному і духовному відродженню. Саме такою визначною постаттю в історії болгарського народу, який і понині славить його ім’я  і вважає  своїм національним  будителем є Юрій Іванович Гуца-Венелін – наш славний земляк, відомий вчений-славіст, полум’яний патріот  слов’янської ідеї.

Народився Ю.І.Гуца-Венелін 23 квітня 1802 року в мальовничому селі Тибава, що на Свалявщині.

Коло наукових інтересів молодого вченого було надзвичайно широке. Він досліджував питання походження східних слов’ян та значення їх духовних досягнень у контексті слов’янського світу, історію Київської Русі, історію та мову  болгар.

Початок ХІХ ст. – доба зародження славістики як самостійної  галузі науки. У її витоків стояв наш земляк Гуца-Венелін. Адже він почав свою діяльність ще до появи в Росії таких видатних учених, як І.Срезнєвський, О.Бодянський, В.Григорович та інші. Поборник і співець єдиної Русі він активно виступав проти всього, що роз’єднує людей. Ще один важливий напрямок у науковій діяльності Юрія Гуци-Венеліна – вивчення давньої історії болгарського народу. Він по праву вважається родоначальником російської болгаристики. Вдячні болгари пам’ятають його ім’я і вважають Гуцу-Венеліна  будите лем народного духу, який своїми творами нагадав їм про славне минуле, сприяв національному відродженню болгарського народу. В Софії та багатьох інших містах Болгарії, як і в Москві, йому споруджено пам’ятники. Сьогодні, коли духовне відродження стало нагальною потребою для нас самих, ім’я Юрія Гуци-Венеліна, його життєвий шлях може слугувати неоціненим прикладом великої любові до свого народу, беззавітного служіння в ім’я загального блага.  І хай вогонь його серця, поетичне натхнення вченого-романтика через віки запалить і в наших серцях любов до рідної землі, гордість і вдячність за її прекрасних синів, бажання жити і творити на благо нашого краю, примножуючи його здобутки і славу.

В цьому році весь слов’янський світ відзначає 215-річницю з дня народження видатного вченого і за ініціативи нашого університету та громадськості краю має бути споруджено пам’ятник Ю.І. Гуці-Венеліну у його рідному селі Тибава.

Запрошуємо приєднатися всіх до увіковічнення  пам’яті нашого славного земляка та внести свій посильний вклад від вдячних нащадків у спорудження цього пам’ятника.

Для цієї мети в АТ  «КомІнвестБанк» відкрито спеціальний рахунок:

Одержувач платежу:

ВНЗ «Східно-європейський слов’янський університет»      Код ЄДРПОУ   38330147

Установа банку:   АТ «КомІнвестБанк»,  м.Ужгород,   МФО  312248,

Рахунок одержувача :   26 00 30 16 100 777

Вид платежу :  на спорудження пам’ятника  Ю.І.Гуці-Венеліну

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *