Участь у міжнародній конференції

 

У вівторок, 19 вересня, в культурно-історичному центрі «Совине гніздо» (м. Ужгород) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Три Т в туризмі», яка передувала відкриттю міжнародної туристичної ярмарки «Тур’євроцентр Закарпаття-2017». В ній взяли участь студенти та викладачі нашого університету.

Конференцію відкрив директор департаменту економічного розвитку й торгівлі ОДА Денис Ман. Присутніх привітав перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Дуран, який також побажав учасникам плідної роботи. Про роль туризму на Закарпатті то його основні напрямки розвитку виступили: Валентин Волошин – голова правління ГС «Регіональна туристична організація Закарпаття», Олександр Білак – заступник Ужгородського міського голови, Дмитро Томенчук – заступник начальника відділу регіонального природокористування розвитку екомережі та природно-заповідного фонду.

В обговоренні виступів взяла участь і Людмила Несух – ректор ВНЗ «Східно-європейський слов’янський університет». Вона зазначила, що наш учбовий заклад першим в Закарпатській області, ще в 2000 р. розпочав підготовку спеціалістів з меденджменту за спеціалізацією “туристична індустрія”. За 17 років існування вуз випустив близько 500 фахівців цієї галузі. На даний час цю роботу дуже гальмує ЗНО, яке не дає можливості абітурієнтам з гірських районів, національних шкіл області вступати до вузів краю, отримати фах та повернутися для роботи в рідні села, як це було в минулі роки. Все це, на жаль, спричиняє масовий відтік молоді за кордон.

Наступне питання, яке підняла Несух Л. М. – це розвиток освітнього туризму. Наш вуз має багато укладених угод про співпрацю з європейськими вищими навчальними закладами, які передбачають взаємний обмін викладачами і студентами, в тому числі і в сфері туризму. Так, у травні 2017 р. ми приймали студентів та викладачів з Праги, Братислави, Чеських Будійовиць, які протягом тижня подорожували по області та знайомилися з культурними та історичними пам’ятками нашого краю. Тим більше, що народні традиції наших країн тісно переплетені.

Ще одна важлива подія, на якій зупинилася ректор – це відкриття за ініціативи вузу пам’ятника в с. Тибава Свалявського р-ну нашому славетному земляку Ю. І. Гуці-Венеліну. Це один з основоположників зародження та становлення славістики як галузі науки. Відкриття пам’ятника планується весною 2018 р. та здійснюється в рамках відзначення 215-й річниці з дня народження вченого. Ми розробляємо тематичний туристичний маршрут в с. Тибава.
Це лише невелике коло питань, окреслених ректором, що стосуються розвитку туризму в краї та участі в ньому нашого колективу. А ще приємно зазначити, що саме наш вищий навчальний заклад декілька років тому першим започаткував проведення напередодні Міжнародної туристичної ярмарки наукової конференції з актуальних питань розвитку туристичної інфраструктури Єврокарпатського регіону.
Підвів підсумки конференції директор департаменту екологічного розвитку й торгівлі ОДА Денис Ман.

1
2
3
4

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *