Участь в чемпіонаті Ужгорода з футболу, тур 2

11701105_898920216844536_7879499565623838055_n18 червня відбувся другий тур чемпіонату Ужгорода з футболу.
Не зважаючи на серйозну проблему Ужгорода з наявністю футбольних полів, чемпіонат міста потужний, якого не було вже доволі давно. У ньому беруть участь 10 команд. Слабких взагалі немає. Принаймні 6–7 боротимуться за медалі. Команди вже мають своїх уболівальників. Це говорить про те, що матчі проходять цікаво. Майже у кожній команді є гравці Вищої і Першої ліг обласного футболу, які піднімають рівень гри. Добре, що хоч таке рішення прийняла Федерація футболу Ужгорода. Правда, є обмеження. Гравці Вищої ліги обласного футболу можуть бути внесені в заявку в кількості 7 футболістів. Хоча це парадокс. Футболісти, які не вміють грати футбол, можуть грати без обмежень, чим користуються команди Ужгородського району. Вони не проводять тренування, бо зібрати гравців у селі проблематично. Там є робота і тренуватися ніколи. А одна гра в чемпіонаті замінює кілька тренувань, тож команди цими матчами вирішують свої проблеми в чемпіонаті. Найбільше постраждав «Славіст». Це студенти денної форми навчання, але в заявку можна внести тільки 7 гравців, а вчиться таких дванадцять. Як пояснити гравцю, що він не має права грати аматорський футбол, бо він грає краще, як сільський гравець районного чемпіонату. Може, окремо проводити вуличний футбол між дорослими, а окремо – чемпіонат міста? Інша справа, коли просто набирають гравців у команду. А коли вони працюють на підприємстві або вчаться у навчальному закладі і не мають права грати, то як це називається? Причому вік гравців – від 17 до 19 років. Це не 30-річні чоловіки, це юнаки. А потім дехто б’ється у груди і розповідає, як він бореться за футбол і як його розбудовує. Тобто, «Славіст» може заявити чужих футболістів, які не вміють грати футбол і які не навчаються у вузі, і не може виставляти на ігри всіх, хто навчається в університеті. Парадокс. Відповідь проста: зніміться і не грайте. Більшість студентів навчаються чи не на єдиній в Україні спеціальності «Спортивний менеджмент», яка готує фахівців у галузі спорту. Може, справді піти іншим шляхом, як Мукачево, де вже давно ввели обмеження на обласних футболістів, а вуличний футбол там давно не культивують. І ніяких проблем.
Номінальні господарі перший тур провели успішно, перегравши «Фаворит» із рахунком 6:2. Цього не можу сказати про «Славіст». Футбольний функціонер, він же наставник студентів ВНЗ «Східно-європейський слов’янський університет» Степан Селменський, з різних об’єктивних причин зібрав лишень 9 гравців. А суперник у нього непростий – «ЕКО» з Концгазо. Тож у стартовій меншості поступився з аналогічним рахунком 2:6. Протистояння обіцяло бути цікавим. У «Славіста» ледь не повна обойма, «Вопак» – зіграний, досвідчений боєць та ще й старожил міського чемпіонату. Отже, молодість проти досвіду. На 5 хвилині міг відзначитись Віктор Ряшко. Він пробивав з-за меж штрафного. М’яч просвистів біля стійки. Згодом Сергій Машталір впритул підібрався до воротаря і метрів із 5-ти пробивав. Кут був доволі гострий, тож страж із ударом упорався. На 15 хвилині хорошу нагоду марнує «Славіст». Віктор Ряшко зробив витончений навіс на Богдана Павлича. Останній головою по м’ячу влучив, чого не скажеш про ворота. «Вопак» відповів дальнім гарматним пострілом зі штрафного. Удар Анатолія Сегедія голкіпер парирував на кутовий. Подачу з корнера замикав Ярослав Рущак. Вище. Перший тайм закінчився сухою нічиєю. А в другому глядачів потішила справжня гольова злива.
На 50 хвилині відзначився «Вопак». Віталій Пребуш отримав хороший пас зліва і пробивав майже у порожні ворота. Перед описом взяття воріт «Славістом» варто відзначити вдалу заміну від Селменського. На поле вийшов молодий Барта, який згодом зробив три гольові передачі і сам розписався у воротах Михайла Лесовича. Отже, 64 хвилина. Ференц віддав хороший пас Варваринцю. Останній розвів м’яч і кіпера в різні кути. 1:1. Другий гол чекати себе довго не змусив. Віктор Гей знову ж після передачі Барти виходить на рандеву з воротарем. Молодий гравець групи атаки – переможець очної зустрічі. На 67 хвилині Ференц Барта зробив сольний прохід правим флангом і відпасував на забутого захисниками Гея. Віктор «розстріляв» ворота «Вопака». Ще через 13 хвилин відзначається сам Барта. Ференца у штрафній суперника захисники зупинили із порушенням правил. Потерпілий реалізував пенальті. 4:1. Господарі один гол зуміли відквитати на 82 хвилині після дальнього удару, а на більше не вистачило якраз фізичних кондицій. Як підсумок, 4:2.