Чеські студенти знайомляться з Закарпаттям

З 24 по 28 червня в нашому університеті перебували студенти та викладачі Південночеського університету, чеської гімназії з міста Чеські Будійовіце, з якими у нас діє довгострокова Угода про співпрацю.

Для гостей була підготовлена різноманітна навчально-пізнавальна та культурна програма. У перший день перебування на Закарпатті чеські студенти ознайомились з історією міста Ужгорода, відвідали Ужгородський замок та інші історичні пам’ятки міста. Екскурсію з гостями провела викладач, к.і.н. Павлишин Л.В. Чеські студенти прийняли участь у концертній програмі на Театральній площі міста, яка була організована з нагоди Міжнародного дня молоді. Хор студентів виконав пісні різних народів світу. Наступного дня наші гості відвідали мальовничу Міжгірщину, де побували на Синевірському озері, у медвежому заповіднику та ознайомилися із музеями села Колочави. Того ж дня проректор з міжнародних зв’язків ВНЗ «Східно-європейський слов’янський університет» Степан Селменський та заступник декана факультету психології та педагогіки Південночеського університету Мирослав Прохазка прийняли участь та виступили з науковими доповідями  на Міжнародній науковій конференції «Чехи і словаки в Україні: спільні сторінки історії та культури України, Чехії, Словаччини, збереження історичної пам’яті, культурної спадщини».

Третього дня всі ми разом побували в Торгово-промисловій палаті та прийняли участь у заходах з відкриття чеської мовної школи в Ужгороді. Тут чеські студенти дали невеличку концертну програму для всіх присутніх. Далі студентська делегація відвідала базу відпочинку «Деренівська купель», Мукачівський замок «Паланок», ознайомилася з історією та культурою міста над Латорицею.

Четвертого дня на гостей чекала екскурсія та ознайомлення з історією і культурою Берегівщини. Студенти відвідали зону відпочинку з термальними водами «Косино» та село Запсонь, де познайомилися з культурою та традиціями мешканців села – закарпатських угорців. Всі ці дні для викладачів університетів працював міжнародний науково-практичний семінар з підвищення кваліфікації на тему: «Поліваріантність сучасної дидактики вищої освіти». Студенти і викладачі з Чехії були вражені красою природи та гостинністю закарпатців, про що розповідатимуть батькам та друзям.

Разом ми запланували таку ж зустріч в Ужгороді на наступний 2019 рік у травні та проведення спільної наукової конференції, присвяченої сторіччю входження Подкарпатської Русі до складу Чехословаччини.

У четвер 28 червня чеські студенти відбули на батьківщину. Перед від’їздом викладачі та студенти подякували ректору університету к.і.н. Людмилі Несух, проректору Степану Селменському, викладачам і студентам за чудову можливість ближче познайомитися з історією, традиціями і культурою Закарпаття  та життям ВНЗ «Східно-європейський слов’янський університет» , який вже давно плідно співпрацює з багатьма вузами Європи та безпосередньо Чехії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *