“Виховуй у собі – людину…” до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського, українського педагога, письменника (1918-1970)

28 вересня 2018 року  за участі студентів та викладачів університету було відзначено 100-річчя з дня народження видатного українського педагога, вченого та письменника В.О. Сухомлинського.

Сьогодні дуже актуально звучать слова Василя Олександровича: “Людина по-справжньому виховується тоді, коли вона й сама виховує іншу людину.  Почуття особистої гідності, честі, гордості пробуджується в людині за тих умов, коли вона вкладає частину своїх духовних сил в іншу людину, прагне зробити її кращою, бачить у ній, як у дзеркалі, себе, свої моральні риси, творчі здібності, майстерність”.

Наукова, педагогічна та творча спадщина відомого українського педагога В.О. Сухомлинського, зазначила кандидат педагогічних наук Лідія Григорівна Глоба, надзвичайно багатогранна: “Листи до сина”, “Серце віддаю дітям” та інші. Багато висловів педагога, які містять глибокий зміст, стали сьогодні крилатими, зокрема:

“Не можна зводити духовний світ маленької людини до навчання. Якщо ми прагнутимемо до того, щоб усі сили дитячої душі були захоплені навчанням, її життя стане нестерпним. Вона повинна бути не тільки школярем, а передусім людиною з багатогранними інтересами, запитами та прагненнями.”

“Життєвий шлях від дитинства до юнацтва повинен бути шляхом радості, бадьорості – це одне з найважливіших правил нашої виховної роботи. Радість як джерело оптимістичної впевненості дитини у своїх силах є умовою того багатства, справжнього ставлення до навколишнього світу, без якого не може бути духовного розвитку.”

“Прекрасне – могутнє джерело моральної чистоти, духовного багатства, фізичної досконалості.”

Саме тому в нашому вищому навчальному закладі така велика увага приділяється й духовному та моральному вихованню студентів. А це можливо тільки завдяки власному прикладу педагога, знанням мови, культури, історії, традицій рідного народу та величезній самостійній роботі молодої людини по самопізнанню, самовдосконаленню та розвитку власного потенціалу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *