До 100-річчя входження Закарпаття до Першої Чехословацької Республіки

25 вересня 2018 року в бібліотеці університету відбувся захід, присвячений 100-річчю від утворення Першої Чехословацької Республіки, адже протягом 20 років (1919-1939рр.) Закарпаття входило до складу Чехословаччини. Студенти та працівники навчального закладу мали змогу ознайомитися з важливим та цікавим періодом в історії нашого краю, про який детально розповіла старший викладач кафедри міжнародних відносин, к.і.н. Павлишин Любов Володимирівна.

Перша Чехословацька Республіка була утворена 28 жовтня 1918р. Провідним її будівничим був видатний чеський політичний діяч і перший президент Томаш Гарріг Масарик. Едвардом Бенешом  і словаком Міланом Растіславом Штефаником 23 квітня 1919 було підготовлено прохання до президента ЧСР Томаша Масарика про входження території нашого краю під назвою Підкарпатська Русь до складу Чехословаччини, а 8 травня 1919р. в Ужгороді було ухвалено рішення про приєднання. В ці роки відбувся величезний підйом та розвиток освіти, культури, архітектури та інфраструктури краю.

Сьогодні ми маємо велику та багату спадщину з чехословацького періоду. Зокрема архітектурний ансамбль Галагов та Липову алею в Ужгороді, які внесені до культурної спадщини ЮНЕСКО. Учасники заходу мали змогу переглянути фото та ознайомитись з літературою, що стосується цього періоду історії нашого краю.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *