ІХ Міжнародна науково-практична конференція: «Слов’янський світ: минуле і сучасність. 100-річчя Сен-Жерменської мирної угоди»

Слов’янські народи багаті на великі і славні традиції, на яких виховується вже не одне молоде покоління.  Не дивлячись на світові потрясіння, війни, спроби поневолення, вони намагаються зберігати рідну мову, культуру та віру.

«Слов’янський світ, минуле і сучасність…» – ці слова лягли в основу наукової, навчальної, громадської та міжнародної діяльності ЗВО «Східно-європейський слов’янський університет». Можна по різному відноситись до історії нашого народу, але не можна сьогоді заперечувати одного: ми стоїмо на порозі духовної та фізичної катастрофи. Як вчити та виховувати молодь, які ідеали і духовні цінності прививати їм? На глибоке переконання науковців університету, одним із шляхів виходу із нинішньої  духовної і моральної кризи є повернення до витоків – вивчення та відродження філософії, знань і духовних цінностей слов’янських народів. Все це і стало підгрунтям формуванням кола наукових інтересів, освітньої, громадської та міжнародної діяльності університету

24-25 травня весь слов’янський світ відзначав Дні слов’янської культури та писемності. Саме у ці дні Східно-європейський слов’янський університет вже традиційно проводить свою щорічну Міжнародну науково-практичну конференцію «Слов’янський світ: минуле і сучасність». Цьогоріч вона проводилася уже вдев’яте і була присвячена 100-річчю Сен-Жерменського мирного договору, який після Першої світової війни дав можливість повернути багатьом слов’янським народам свої втрачені землі.

До офіційного відкриття конференції,  за традицією, учасники вшанували память  видатних слов’янських діячів та поклали корзини з квітами до пам’ятників в Ужгороді, Мукачеві та с. Тибава Свалявського району. Це – Тарас Шевченко, Олександр Духнович, Юрій Гуца-Венелін, Олександр Пушкін, Томаш Масарик, Мілан Штефаник, Шандор Петефі, Рівноапостольні Кирило та Мефодій. У покладанні взяли участь ректор ЗВО «Східно-європейський слов’янський університет» к.і.н. Людмила Несух, доктор бізнес адміністрування, професор Віденського університету Якоб Штаубманн (Австрія), продекан педагогічного факультету Південночеського університету Ph.D. Мирослав Прохацка (Чехія), проректор з міжнародних зв’язків Пряшівського університету Doc. Ing. Ladislav Suhanyi, Ph.D, декан факультету менеджменту Пряшівського університету Prof. Ing. Róbert Štefko, Ph.D (Словаччина), директор Інституту виховання і спорту в Пряшеві Патрік Томіч (Словаччина), кандидат економічних наук, доцент, Заслужений економіст України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Рибак Сергій (м. Київ) та інші учасники, викладачі та студенти Східно-європейського слов’янського університету.

На урочистому відкриті ІХ Міжнародної науково-практичної конференції присутніх привітали: к.і.н. Людмила Несух, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, начальник управління зовнішньо-економічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва Закарпатської області, доктор філософії  Рената Мойш-Шіман, проректор з міжнародних зв’язків та маркетингу Doc. Ing. Ladislav Suhanyi, Ph.D.

Програма конференції була цікавою та насиченою, виступило 15 науковців із 21 заявленого. За результатами роботи конференції буде видано науковий збірник. Особливістю цьогорічного наукового зібрання стали зустрічі закордонних учасників конференції з представниками місцевих органів влади, метою яких було обговорення майбутніх спільних проектів, із залученням в економіку краю іноземних інвестицій.

   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *