Вітаємо відкриття Представництва Чеського центру в Ужгороді !

Вже близько 20 років у нашому університеті вивчається чеська мова, історія, культура та традиції цього братнього слов’янського народу. Підготовлено десятки фахівців з чеської мови та літератури. На протязі цих років наш заклад вищої освіти тісно співпрацюває з  Товариством чеської культури міста ім. Я. А. Коменського, Ужгородський клубом Т.Г. Масарика, Ужгородським товариством словаків. Так, спільними зусиллями в Ужгороді відкрито пам’ятник першому чехословацькому президентові Т.Г. Масарику, близько десяти меморіальних дошок видатних діячів братнього народу, випущена велика кількість книг про чехословацький період в історії Закарпаття, проведені спільні науково-практичні конференції тощо. Східно-європейський слов’янський університет має укладені угоди та співпрацює з багатьма науковими та вищими навчальними закладами Чеської Республіки.

Приємно, що ці славні традиції продовжують нині вже наші випускники. Так, 12 вересня в рамках святкування Дня міста Ужгорода, в історико-архітектурному комплексі «Совине гніздо» відбулося офіційне відкриття представництва Чеського центру в Києві при Посольстві Чеської Республіки в Україні. Координаторкою цього представництва стала наша випускниця, а нині кандидат історичних наук, виконуюча обов’язки завідувача кафедри міжнародних відносин Любов Павлишин. В своєму вступному слові вона зазначила, що такі центри працюють вже в багатьох країнах Європи і основною метою їх діяльності є організація та здійснення культурних і освітніх проектів.

На відкритті виступили також Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, голова Ужгородського клубу ім. Т.Г. Масарика Іван Латко, директорка Чеського центру в Києві Луція Ржегоржікова та інші. Вона, зокрема, зазначила: «Я вдячна всім за це свято для всіх нас. Особливо, пані Любові Павлишин, яка і буде нашою правою рукою тут – в Ужгороді». Студенти та викладачі нашого університету оглянули тематичну виставку «За вашу і нашу свободу 1968-2018», яка  була презентована в рамках відкриття Чеського центру в Ужгороді. Сподіваємося, що він стане осередком тісної співпраці для нашої молоді та сприятиме подальшому розвитку культурних та освітніх зв’язків між нашими країнами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *