Вшанування І.П. Котляревського (до 250-ї річниці від дня народження)

9 вересня в читальному залі наукової бібліотеки університету відбулося вшанування видатного українського письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури, громадського діяча Івана Петровича Котляревського, присвячене 250-ій річниці від дня його народження. Воно відбулося у формі бесіди та перегляду документальної кінострічки  “Іван Котляревський ” з авторської програми “Шляхи та роздоріжжя культур” Мирослава Поповича.

Бесіду підготувала та провела кандидат філологічних наук, доцент Світлана Василівна Грабовська. Вона, зокрема, зазначила, що історія розвитку української літератури мала такий же надзвичайно складний та самобутній шлях, як і історія нашої країни в цілому. Українському народу сьогодні є чим пишатися, адже наша література впродовж століть довела свою унікальність, бо попри всі гоніння і й несприятливі історичні умови, продовжувала розвиватись та створювати такі шедеври як “Енеїда”, “Наталка-Полтавка”, “Москаль-чарівник” І.П. Котляревського.

Сьогодні, коли наша держава вже є незалежною, молодь має можливість вільно знайомитися із творами поетів і письменників, що ціною власного життя відстоювали колись своє право на творчість. Життєвий шлях І.П. Котляревського є яскравою ілюстрацією тих складних і важких для України часів.

Такі заходи є надзвичайно важливими для нас, бо доводять величезну цінність літературних творів, які зберігають та передають загальнонаціональні та загальнолюдські цінності від покоління до покоління, збагачують наш внутрішній світ, виховують естетичний смак, розвивають інтелект та кругозір студентів.

Виступ Світлани Василівни гармонійно доповнювала виставка книг та публікацій про І.П. Котляревського, підготовлена завідувачем наукової бібліотеки Ольгою Олексіївною Власенко.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *