У селі Сторожниця вшанували великого вченого і політичного діяча Людовита Штура.

Історія Закарпаття не проста. За сто останніх років ми входили до складу Австро-Угорщини, Чехословаччини, Карпатської України, Угорщини, Радянського Союзу та України. Тут компактно проживає багато різних національностей. Словацька нацменшина займає п’яте місце за кількістю населення на Закарпатті. У нас зберігають багаті традиції краю, співають народні словацькі пісні, знають і розмовляють на словацькій мові. Нас об’єднує вікова спільна історія.

У середу, 9 жовтня, у селі Сторожниця, що поблизу Ужгорода, було відкрито меморіальну дошку видатному вченому ХІХ століття, політичному діячу Словаччини – Людовиту Штуру. Людовит Штур – автор словацького мовного стандарту, що врешті привів до сучасної словацької літературної мови. Автором меморіальної дошки є Едуард Алексій.

На урочистому відкритті меморіальної дошки були присутні: Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, голова Ужгородського товариства словаків Іван Латко, сільський голова Сторожниці Василь Сіка та проректор з міжнародних зв’язків Східно-європейського слов’янського університету Степан Селменський. Іван Латко привітав усіх із видатною подією, відзначив роль та геніальність Людовита Штура у житті Словацької Республіки. Мірослав Мойжіта подякував за запрошення і подякував про турботу словацького товариства, всіх небайдужих людей до історії свого краю. Степан Селменський розповів, що у стінах навчального закладу вже багато років вивчають словацьку мову, дисципліна ліцензована у Міністерстві освіти і науки України, яка дає право готувати фахівців словацької мови та літератури.

Фольклорний колектив Сторожницького районного будинку національних культур підготував для гостей концертну програму. Даний захід має велику історичну цінність. Якщо ми хочемо мати гарне майбутнє, ми повинні знати свою історію.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *