Бібліотека

Бібліотека університету була створена 1.09.2000 р. з метою забезпечення літературою навчального процесу і науково-дослідницької діяльності університету.
Основним завданням бібліотеки є поповнення та збереження книжкового фонду, обслуговування всіх категорій користувачів інформації шляхом запровадження прогресивних форм і методів роботи.

Бібліотека університету також є центром культурно-просвітницької діяльності навчального закладу.
Загальна площа бібліотеки – 91,1 кв.м.
Структура бібліотеки:
1) – абонемент;
2) – читальний зал;
3) – відділ іноземних мов;
4) –книгосховище.

Станом на 01.01.2016 фонд бібліотеки становить 41764 примірників книг , періодичних видань, аудіовізуальних і образотворчих документів, книги на електронних носіях.
Періодичних видань-6014 прим.,з яких 272 назви газет та журналів, з них 98 на іноземних мовах.
Основу фонду складають: навчальна та наукова література від наукової бібліотеки Київського славістичного університету; бібліотеки редакцій обласних газет; особисті бібліотеки видатних людей Закарпаття, викладачів та студентів університету,зокрема Г.Аркадової, І.Панченко, Є.Ф.Гортвай, О.М.Кінь, М.І.Алмашія, Т.М.Лебединської, Е.І.Оленич, Л.М.Несух, Л.Г.Глоба та інші.

Поповнювався фонд і виданнями, які були отримані від різних громадських організацій та провідних університетів Європи: Пряшівський університет, Католицький університет у Ружомберку, університет Яна Євангеліста Пуркінєв Усті над Лабем, Інститут чеської літератури Академії наук Чеської Республіки, Метропольний університет в Празі, Південно-чеський університет в м.Чеське Будейовіце, Інститут суспільствознавства Академії наук Словацької Республіки в м.Кошице,Угорський університет у м. Мішкольць, Інститут психології Академії наук Чеської республіки, Центр вищої освіти в Празі, Ужгородське товариство словаків імені Л.Штура, Товариство чеської культури імені Т.Г.Масарика, Мукачівське міське товариство болгарської культури імені Кирила і Мефодія, Генеральне консульство України у Пряшеві та інші, завдяки яким до фонду бібліотеки університету надійшли нові наукові видання книг та журналів чеською, словацькою, англійською, болгарською, угорською та іншими мовами.

Щороку в бібліотеку надходять нові підручники та посібники через книго-торгові організації «Кондор», «Знання», «Нова книга», головне управління статистики у Закарпатській області.
На сьогодні бібліотека університету єдина в області, яка володіє найбільшою кількістю наукової та художньої літератури чеською, словацькою, угорською, польською, болгарською та іншими мовами.

Бібліотека укомплектована цінними, унікальними вітчизняними та зарубіжними виданнями: «Єнциклопедія сучасної України», «Загальна історія мистецтв», «Міфи народів світу», «Історія всесвітньої літератури», «Енциклопедичний словник» Ф.А.Брокгауза та І.А.Ефрона, «Атлас мов світу», «Ottava encyklopédia Slovensko», «Русинсько-славянський лексикон» та інші.
Широкому та всебічному використанню бібліотечного фонду сприяє належна організація довідково-бібліографічного апарату. До послуг користувачів алфавітний та систематичний каталоги, алфавітні, систематичні каталоги іноземних мов, картотека статей періодичних видань, краєзнавчий алфавітний та систематичний каталоги, електронний каталог, тощо.
Особливе значення у масовому інформуванні користувачів мають книжкові виставки. Щомісяця організовуються виставки нових надходжень. Тут можна відкрити і переглянути літературу до знаменних та пам’ятних дат, до ювілеїв письменників та видатних діячів науки і культури.
Традиційною стала участь бібліотеки у міжнародних конференціях, щорічних студентських наукових конференціях, у Міжнародній виставці-ярмарку “Тур’євроцентр Закарпаття”, у презентаціях видань викладачів університету та письменників, на Шевченківських читаннях, зустрічах з видатними письменниками- Сенді Мак Калохом, І.Ситаром, Д.Павличко, М.Мушинко, В.Галас, з Народною актрисою України Р.Недашківською, Ю.Маслієвим.
Університетська бібілотека займається науково-дослідною діяльністю, один з напрямків якої спрямований на створення наукових бібліографій з історії Закарпаття.

Починаючи з 2015 року в рамках співпраці з Національним педагогічним музеєм та бібліотекою Яна Амоса Коменського в Празі працівники бібліотеки беруть участь у реалізації наукового проекту «Історія освіти на Подкарпатській Русі в 1918-1938 роках». Першим кроком в її виконанні стане колективна праця авторів під керівництвом к.і.н. Людмили Несух: «Архівні джерела історії освіти на Подкарпатській Русі за період 1918-1938 р.р.», яка вже є готовою до друку, а її видання очікується в 2017 році.

Інші проекти включають в себе, зокрема, участь університетської бібліотеки у створенні Чесько-Словацького національного зібрання пам’яток літератури (проект у співпраці з Національним пам’ятковим інститутом Чеської республіки та Уряду охорони пам’яток Словацької республіки) та участь у проекті по складанню бібліографії археологічної літератури Закарпаття.
Бібліотека університету співпрацює з передовими європейськими книгозбірнями, такими як Національна бібліотека, Бібліотека Академії наук Чеської республіки та Національна педагогічна бібліотека в Празі, Словацька національна бібліотека в Братиславі та багатьма іншими. Бібліотека надає студентам та науковим працівниками доступ в режимі он-лайн до передових світових баз фахової літератури.

Для прикладу:

Literature online

Електронна бібліотека більш ніж на 350000 творів англійської та американської поезії, драми та прози. База даних зберігає окрім повнотекстових літературних творів ще біографічну та бібліографічну інформацію та інші вторинні інформаційні джерела.

Business Source Complete

Повнотекстова база даних в галузі економіки та торгівлі.

ABSEES American Bibliography of Slavic and East European Studies

Бібліографія охоплює назви книг, розділів з книг, журнальних статей, рецензій та дисертації Східної і Центральної Європи і колишнього Радянського Союзу, опублікованих в США і Канаді. Ретроспектива від 1990 року та багато інших.
Бібліотека формує цифрове сховище книг, статей та дипломних робіт для всіх учасників навчального процесу, як українського, російського походження, так і європейського. В рамках цієї діяльності вона співпрацює з бібліотеками фактично всіх передових університетів Європи. Для прикладу, бібліотеки Південночеського університету, Карловий університет в Празі, а також бібліотеки університетів в Оксфорді, Кемриджі та МГУ.
Ефективно використовуючи бібліотечний фонд, активно запроваджуючи нові технології бібліотека університету працює над розширенням послуг користувачам, формуванням фондів та співпрацею з іншими бібліотеками, організаціями, університетами України та Європи.

Нові надходження до фонду бібліотеки університету:

Список літератури від 27.05.2016р.

Список літератури від 27.05.2016р.

Список літератури від 26.05.2016р.

Список літератури від 26.05.2016р.

Список літератури на 07.10.2016

Список літератури на 28.10.2016р.

Список літератури  на 28.11.2016р.

Список нових надходжень від 28.08.2017р.

Список літератури від 12.03.2018

Список літератури від 14.03.2018

Список літератури від квітень-жовтень 2018

Список літератури за жовтень 2018

Список літератури за травень 2019

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *